sobota 1. októbra 2016

Carry on

Anotácia: Rainbow Rowell continues to break down boundaries with Carry On, an epic fantasy following the triumphs and heartaches of Simon and Baz from her beloved bestselling book, Fangirl.Simon Snow just wants to relax and savour his last year at the Watford School of Magicks, but no one will let him. His girlfriend broke up with him, his best friend is a pest and his mentor keeps trying to hide him away in the mountains where maybe he'll be safe. Simon can't even enjoy the fact that his room-mate and longtime nemesis is missing, because he can't stop worrying about the evil git. Plus there are ghosts. And vampires. And actual evil things trying to shut Simon down. When you're the most powerful magician the world has ever known, you never get to relax and savour anything.Based on the characters Simon and Baz who featured in Rainbow Rowell's bestselling novel Fangirl, Carry On is a ghost story, a love story, a mystery and a melodrama. It has just as much kissing and talking as you'd expect from a Rainbow Rowell story - but far, far more monsters.
Simon je najmenej talentovaný čarodejník na škole a ten najhorší Vyvolený, aký kedy mohol byť. Je to "nešika" a svojimi kúzlami ubližujem sebe i okoliu. Ako má potom poraziť svojho úhlavného nepriateľa, ktorý ničí jeho svet? To pre neho však nie je tá najdôležitejšia otázka. Oveľa dôležitejšie je, kde je jeho spolubývajúci, nafúkaný a sebecký upír, Baz, ktorý by nikdy nevynechal posledný rok na kúzelníckej škole. Simon sa rozhodne prísť tejto záhade na kĺb a nevzdá sa, kým všetko nevyrieši.

Kto čítal Fangirl, mal už tú česť sa so Simonom a Bazom párkrát stretnúť. Preto mi prišlo ako úžasný nápad dotiahnuť ich životy a dobrodružstvo až do konca. Vo Fangirl sú totiž len útržky, pár úryvkov a nič viac. Mnoho čitateľov bolo zvedavých, ako ich životy pokračovali, čo spolu zažili a ako nakoniec aj skončili a teraz sme sa konečne dočkali odpovedí.

Hlavné dejové línie boli hneď dve, ktoré sa navzájom prelínali a nadväzovali na seba. Tá prvá, úplne neoriginálne, je záchrana sveta mladým kúzelníkom. To už tu bolo toľkokrát, že sa čudujem, že to autormi stále baví. Na druhú stranu to autorka zachránila absolútne skvelým hlavným hrdinom, ktorý je neuveriteľný "nešika", čaruje len keď musí, pretože väčšinou zničí všetko, čo sa mu dostane pod ruku.

Druhá dejová línia je viac romantická, aj keď sa to na prvý pohľad nezdá. Simon hľadá svojho spolubývajúceho Baza, rieši rozchod s jeho priateľkou Agátou a neustále hádky so svojou najlepšou kamarátkou Penélope, ktorú nejde nemilovať, pretože je drzá, odvážna a neuveriteľne múdra.

Je poznať, že autorka už sa dlho pohybuje vo svojej brandži, pretože vymyslela niekoľko zaujímavých a naprosto nečakaných zápletiek, ktoré urobili dojem aj na mňa. Navyše jej postavy sú neuveriteľne realisticky popísané a vy máte pocit, že s nimi môžete hovoriť. Že stojí hneď vedľa vás.

Ďalšia vec čo musím vyzdvihnúť je záver knihy, ktorý síce nie je úplne nečakaný, ale je hrozne napínavý a potom romantický.


Carry on sa je skvelá kniha, ktorú by si určite mal prečítať každý milovník RR. A nielen jej milovníci, ale aj ďalšie čitatelia, ktorí nepohrdnú dobrou fantasy spojenou s romantikou.

Knihu si môžte zakúpiť tu
Ďakujem internetovému obchodu PreŠkoly za poskytnutie knihy

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára